Aktualności

25 Lipiec 2016 | Czy operacja umorzenia udziałów Spółki (w szczególności czynność nabycia udziałów przez Spółkę celem ich umorzenia) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych

W niniejszym artykule autor na przykładzie interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej…
przeczytaj więcej

25 Lipiec 2016 | Brak opodatkowania sprzedaży gruntu na rzecz użytkownika wieczystego

Sprzedaż nieruchomości gruntowej w trybie bezprzetargowym na rzecz jej użytkownika…
przeczytaj więcej

25 Lipiec 2016 | Rabat dla nabywcy a podstawa opodatkowania w VAT w świetle interpretacji indywidualnej wydanej z powołaniem nieskodyfikowanej koncepcji nadużycia prawa

WSA we Łodzi w dniu 20 kwietnia 2016r. wydał wyrok (I SA/ Łd 166/16), w którym nie tylko…
przeczytaj więcej

12 Lipiec 2016 | Faktury zakupowe a JPK FA. Jakie informacje należy ujawniać?

Zgodnie z opublikowanymi strukturami JPK oraz wyjaśnieniami…
przeczytaj więcej

12 Lipiec 2016 | Samozatrudnienie a stosunek pracy

Aby umowa o współpracę zawarta z osobą prowadzącą własną działalność…
przeczytaj więcej

12 Lipiec 2016 | Możliwość zaliczenia płatności gotówką powyżej 15 tysięcy złotych do kosztów uzyskania przychodów – zmiany w przepisach o podatkach dochodowych

Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 22 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej…
przeczytaj więcej

5 Lipiec 2016 | Czy powiązania kapitałowe mają znaczenie dla objęcia obowiązkiem sporządzania jednolitego pliku kontrolnego od dnia 1 lipca 2016 r.

Liczne wątpliwości budzi kwestia czy powiązania kapitałowe mają znaczenie…
przeczytaj więcej

5 Lipiec 2016 | Jakie organy mogą żądać przekazania danych w formacie jednolitego pliku kontrolnego?

Od dnia 1 lipca 2016 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy Ordynacja podatkowa…
przeczytaj więcej

5 Lipiec 2016 | Obniżka CIT dla małych podatników już w 2017 roku

Prawdopodobnie już od dnia 1 stycznia 2017 r. małe przedsiębiorstwa będą mogły korzystać…
przeczytaj więcej

5 Lipiec 2016 | Skutki podatkowe umorzenia pożyczki

Spółka komandytowa nie posiada osobowości prawnej, nie jest zatem podatnikiem podatków dochodowych
przeczytaj więcej