Jak wybrać biuro rachunkowe – na co zwrócić uwagę?

23 października, 2020 12:45 pm

Kategorie: , , , ,

 

Zamiast wstępu

Zakończył się wydłużony trwającą pandemią gorący okres zatwierdzania i publikacji sprawozdań finansowych za miniony rok. Jednostki ledwie zamknęły rok 2019 a już czas pomyśleć o zamykaniu roku 2020.

Końcówka roku to dobry moment na kluczowe decyzje w firmie. Wiele firm decyduje się na outsourcing księgowości i kadr.

Podejmujące decyzję powierzenia prowadzenia ksiąg firmie zewnętrznej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

 

Czy potrzebujemy outsourcingu?

Zróbmy analizę i zastanówmy się nad tym czego tak naprawdę moja Firma potrzebuje i czy outsourcing jest na pewno rozwiązaniem. Otóż nie zawsze tak jest. Czasami po wstępnej analizie możemy dojść do wniosku, iż w tej chwili wystarczy wdrożyć kilka zmian wewnątrz organizacji, które dadzą nam oczekiwane przez nas efekty.

 

Jaki mamy wybór?

Po przeprowadzeniu analizy warto zrobić research na rynku i zapoznać się z firmami, które ewentualnie wzbudziły nasze zainteresowanie. Pamiętajmy, że sukces naszej Firmy nie zależy tylko od naszych działań, ale też od wyborów solidnych Kontrahentów do współpracy.

 

Na co zwrócić uwagę?

W obecnej chwili ważne jest by zwrócić uwagę na to czy firma na bieżąco zapoznaje się z wszystkimi zmianami  w prawie i podatkach aby móc być dla nas odpowiednim oparciem i doradcą. Warto więc zwrócić uwagę ilu pracowników zatrudnia biuro rachunkowe, czy współpracuje z Doradcami Podatkowymi, czy mają do dyspozycji prawników.

Należy zwrócić uwagę jakie programy finansowo ? księgowe oraz systemy kadrowo – płacowe oferuje biuro rachunkowe.

Sprawdźmy czy firma posiada potrzebne uprawnienia by świadczyć usługi jakie nam oferuje, oraz czy dany podmiot posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilno-prawnej, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości.

 

Decyzja

Bardzo istotnym aspektem jest również spisanie zakresu wymaganych działań i oczekiwanych rezultatów. Dzięki temu firma outsourcingowa będzie w stanie przygotować ofertę w pełni dopasowaną do naszych potrzeb.

Podając do zapytania ofertowego szczątkowe informacje możemy spotkać z przedstawieniem oferty wyższej cenowo. Firma outsourcingowa wyceniając taką ofertę nie jest w stanie przewidzieć wszystkich  czynności oraz zadań dlatego szacuje kwotę wynagrodzenia ?na wyrost?.

Gdy uda nam się już wybrać kilka firm, które wzbudziły nasze największe zainteresowanie warto umówić się na spotkanie. W dobie pandemii rekomendujemy spotkania online. Przy okazji przekonamy się jak nasz przyszły ewentualny kontrahent  radzi dobie w nowej rzeczywistości.

Kolejną ważną kwestią jest zadbanie o to, by na tym etapie ustalić dostępność opiekuna klienta, tak by kontakt był skuteczny i bezproblemowy. Niestety powszechnie spotyka się sytuacje, gdy firmy kończą współpracę nie ze względu na jakość wykonywanej usługi czy cenę, ale ze względu na złą komunikację pomiędzy firmą a biurem rachunkowym.

 

Dlaczego ISP Audyt?

Jeśli zadaliśmy sobie wszystkie powyższe pytania, to odpowiedzią na nie może być outsourcing w ISP Audyt.

 

Co nas wyróżnia:

  • Posiadamy uprawnienia oraz odpowiednią wiedzę i doświadczenie;
  • Posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla biur rachunkowych;
  • Jesteśmy obecni na rynku od ponad 25 lat;
  • Nasz zespół to ponad 180 osób w tym  biegli rewidenci, doradcy podatkowi, ekonomiści, księgowi, radcy prawni, adwokaci,
  • Usługi świadczymy w sposób kompleksowy na rzecz podmiotów gospodarczych z wszelkich dziedzin ? podatków, rachunkowości, prawa pracy, finansów, prawa gospodarczego, 
  • Udokumentowane doświadczenie  sukcesami –  w tym liczne  wygrane spory naszych partnerów z organami podatkowymi oraz sądami, 
  • Posiadamy biura w 4 miejscach, pracujemy na terenie całej Polski,
  • Corocznie jako Grupa zdobywamy nagrody i wysokie miejsca w prestiżowych rankingach,
  • Naszym Kontrahentom udostępniamy cotygodniowy bezpłatny Serwis Doradztwa Podatkowego będący uzupełnieniem zindywidualizowanego doradztwa podatkowego.